Ve yılın en sevdiğimiz dönemi geldi! Festival sezonunu her sene olduğu gibi bu yaz da Babylon Soundgarden’la açıyoruz. Geçtiğimiz sene mekan değiştirerek ilk kez Babylon Kilyos’ta yapılan festival; deniz, müzik, yemek, alışveriş ve eğlenceyi bir arada toplayarak, yaza harika bir başlangıç yapmamızı sağlayacak. Üstelik size harika bir haberimiz var, festivalin destekçilerinden biri olarak, bu sene iki kişiye iki kişilik davetiye hediye ediyoruz. Mavi'nin davetlisi olarak festivale katılmak isterseniz, yazıyı sonuna kadar incelemenizi tavsiye ediyoruz :) 

Bu sene de harika bir line-up’la karşımıza çıkan festivalde, kaçırmamanız gereken performansları sizin için seçtik.

Oscar and The Wolf

Ocak ayında ülkemize gelen grup öyle büyük bir heyecanla karşılandı ki, tek günlük konserin biletleri dakikalar içinde tükendi. Buna tepki gösteren hayranlar sayesinde bir konser günü daha eklendi ama o da yetmedi. Hayranlar change.org’da kampanya başlatarak konser mekanının değiştirilmesini bile istedi. İşte şimdi böyle bir sorun olmadan, hem de harika bir festivalde onları izleme şansımız var. Sizi nasıl bir performansın beklediğini merak ediyorsanız, aşağıdaki videoya davet ediyoruz.

 

Milky Chance

Clemens Rehbein ve Philipp Dausch’dan oluşan Milky Chance’in Stolen Dance şarkısını duymayan kalmamıştır diye düşünüyoruz. Grubu bilmeseniz bile, bu şarkı bir yerlerde mutlaka kulağınıza takılmıştır. Elektronik altyapıların üzerine folk, jazz ve reggae soslu vokalin gelmesiyle farklı tınıları buluşturan Milky Chance’i mutlaka dinleyin!

 

Jamie Woon

R&B ve soul seviyorsanız, Jimmy Woon’un sizi çok mutlu edeceğine emin olabilirsiniz! Amy Winehouse’la bir sene arayla aynı okuldan mezun olan, hatta daha sonra bazı konserlerinde ön grup olarak yer alan Woon, 2010’da çıkardığı ilk albümüyle İngiltere listelerinde yükselmişti. Özellikle canlı performanslarında kusursuza yakın bir iş çıkaran Woon’u dinlemeniz şart!

 

Is Tropical

Bu sene üçüncü stüdyo albümü ‘Black Anything’i yayınlayan Londralı grup, ilk abümüyle ses getirmişti. İkinci albümlerinde yer alan Dancing Anymore’la daha da popüler olan grup, özellikle İngiltere festivallerinin değişilmez isimlerinden biri oldu. Hafif sallanarak dans edebileceğiniz bir müzik arıyorsanız, Is Tropical size göre.

 

Büyük Ev Ablukada

Son yıllarda Türkiye’de alternatif müzik adına güzel şeyler yapan grupların başında gelen Büyük Ev Ablukada’yı henüz canlı dinlemediyseniz bir şeyleri kaçırdınız ama tabii zararın neresinden dönseniz kar… Yeni şeyler denemekten korkmayan, sahne şovlarıyla “vay be!” dedirten (Volkswagen Arena konserine gidenler bilir) grubun Babylon Soundgarden’da yapacaklarını merakla bekliyoruz!

Mavi’nin davetlisi olarak Babylon Soundgarden’a katılmak istiyorsan, soracağımız sorunun cevabını aşağıya yorum olarak bırakman yeterli!

Babylon Soundgarden 2016'da çalacak gruplardan biri, "Moğolistan'da konser veren ilk batılı grup"lardan biri olarak tarihe geçti. Bu grup kimdir?