Teknoloji her gün daha çok gelişiyor ve beraberinde tüm sektörleri etkilemeyi başarıyor. Bunun son örneklerinden biri de giyilebilir teknoloji ürünleri. Hazır sıcak yaz günleri de geliyorken hem hayatınızı kolaylaştıracak hem de sizi olduğunuzdan daha cool gösterecek giyilebilir teknolojilere dolabınızda yer açın.

 

Misfit Ray

Akıllı cihazlar geliştikçe daha stil sahibi tasarımlar ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan biri olan Misfit Ray bileklikler hem kolunuzda oldukça şık duruyor hem de fiziksel aktivitelerinizi takip ediyor. eğer uzun süre hareketsiz kalırsanız titreşimiyle sizi uyarıyor. Malum yaz geldi, hareket ederek fazla kilolardan kurtulmak lazım.

 

Kopin Solos

Güzel havaların insanlara anımsattığı şeylerden biri de hiç kuşkusuz ki bisikletler. Bisikletinizi alın ve ister sahil şeridinde gezin isterseniz de hedefi yükseltin ve pedalları şehir dışına doğru sürün. Bisiklet üzerindeyken en zorlu şeylerden biri ise telefonu kullanmak. Tam bu noktada Kopin Solos imdadınıza yetişiyor. bu bisikletçi gözlüğüyle güneşten korunurken kalp ritmi, hız, güç tempo, mesafe ve süre gibi ölçüleri küçük ekrandan görebiliyorsunuz. Ayrıca mikrofonu ve kulaklıkları sayesinde ses kontrolü de mümkün.

 

Hexoskin Smart Shirt

Giyilebilir teknolojinin kıyafet olarak en belirgin ürünlerinden biri Hexoskin Smart Shirt. Bu tişört ile sporunuzu takip edebilir, kalp ritminizi ve attığınız teri ölçebilirsiniz. Tişörtün bir diğer güzelliği ise çamaşır makinesinde yıkanabiliyor olması.

 

Huawei Jewel & Elegant

Akıllı saatlerin her zaman dijital ve tek tip görünümlü olmasına gerek yok. Bunu göz önünde bulunduran Huawei, kadınlara özel Swarowski taşlarla kaplı bir akıllı saat geliştirdi. Jewel ve Elegant isimli iki yeni modelde de 1.4 inç AMOLED ekran, Quad-core Snapdragon 400 işlemci, 512 MB RAM, 4 GB hafıza ve 300 mAh batarya bulunuyor. Kıyafetinizle uyum içerisinde kullanabileceğiniz bu akıllı saat modaya son derece uygun görünüyor.

 

Nabi Compete

Akıllı cihazlarınızı biraz da oyun için kullanmak istiyorsanız Nabi Compete, şık tasarımı ve eğlenceli özellikleriyle ön plana çıkıyor. iOS ve Android üzerinde kullanılabilen uygulamasıyla sanal Tamagotchi karakterinizi beslemeniz gerekiyor. Bunu gerçekleştirmek için yapmanız gereken şey ise çok basit; hareket etmek. Çift olarak satılan bu cihazı partnerinize hediye edebilir ve onunla rekabete girebilirsiniz.

 

3D Printed Ayakkabılar

Giyilebilir teknolojinin en önemli ürünlerinden biri de 3D yazıcılarla üretilen spor ayakkabılar. New Balance, Under Armour ve Adidas bu konuda hem çevreci hem de şık görünümlü spor ayakkabılarını tasarladı. New Balance’ın ürettiği ayakkabılar okyanus atıklarından yapılmasıyla çevrecilerden tam not alırken tasarımıyla da moda düşkünlerinin gözüne hitap ediyor. Üstelik bu ayakkabılar 3D olmaları sebebiyle oldukça da hafif.

 

ChaoticMoon Geçici Dövme

Giyilebilir teknolojinin en ilginç ürünü ise dövmeler! Yaz gelince vücuttaki dövmeler de ön plana çıkıyor ve onları rahatlıkla sergileyebiliyoruz. Bir teknoloji start-up’ı olan ChaoticMoon, cildinize temas ederek yaşamsal faaliyetlerinizi okuyabilen biyoteknolojik bir dövme geliştirdi. Hem bu dövme geçici olduğu için sonradan pişmanlık duymak gibi bir riskiniz de yok. Yıkayarak kurtulabileceğiniz bu dövmeler kalp atışı, vücut ısısı ve tansiyon gibi detaylar hakkında size bilgi verebilecek.