1- Klasiklerden şaşma: Sinema

Hiçbir zaman modası geçmeyecek, en garanti buluşma etkinliklerinden biri sinema. Tabii ilk buluşmada kalkıp da bir aşk filmine gitmenize gerek yok. Eğlenceli zaman geçirebileceğiniz komedi, macera ya da aksiyon filmlerinden birine gidebilirsiniz.

2- Sergi ya da müze gezmek

Hafta sonu kahvaltıyla başlayan bir günün ardından şehirde görülmesi gereken modern sanat müzelerinden birini ziyaret edebilirsiniz. Öncesinde ufak bir araştırma yapıp, o ay popüler olan sergilerden birini seçmek güzel olabilir.

3- Parkta bir gün

Maçka Parkı, Emirgan Korusu, Atatürk Arboretumu gibi yerler ilk buluşmada birbirinizi tanırken eğlenceli ve romantik bir zaman geçirmenize sebebiyet verebilir! Yanınıza pötikareli bir örtü, sandviç, içecek ve kitap almayı unutmayın :)

4- Lunapark

Ülkemizdeki tema parkları bir elin beş parmağını geçmese de, herhangi bir lunapark ilk buluşma için eğlenceli olabilir. Kulağa bayat gelse de, özellikle yeni tanışıyorsanız, uzun sessizliklere yer vermeyecek bir etkinlik olacağından eminiz!

5- Akvaryum gezisi

Dünyadaki eşsiz canlıları keşfetmek, büyülü ve masmavi bir ortamda bulunmak size kendinizi iyi hissettirebilir. Üstelik o loş ışıkların altında çok tatlı görünürsünüz :)

6- Bir günlüğüne turist olun

Arkeoloji Müzesi’ne hiç gittiniz mi? Ya da en son ne zaman Yerebatan Sarnıcı’na indiniz? Bir günlüğüne turist olun ve yaşadığınız şehirde uzun zamandır gitmediğiniz turistik yerleri keşfedin. Bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmeyin.

7- Deniz iyi gelir

Belki Ortaköy’den bir boğaz turu yaparsınız ya da Beşiktaş’tan karşıya geçersiniz… İstanbul’un sahil şeridinde olmak ve o güzellikleri hissetmek her zaman çok iyi gelir.

8- Yemek/pasta kursu

İlk buluşma için biraz iddialı olsa da, yemek yemeyi seviyorsanız neden birlikte yapmayasınız? Makarna, pizza, cupcake gibi basit yiyecek kurslarında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

9- Adalar

İstanbul’da yaşıyorsanız, Sonbahar’da en romantik yerlerden biri olan Adalar’a gidebilirsiniz. Bizim önerimiz Heybeliada ama gerisi size kalmış.