Mavi’nin 2016 İlkbahar-Yaz sezonunda global marka yüzü olan Lucky Blue Smith’le henüz tanışmadıysanız, çok şey kaçırdığınızdan emin olabilirsiniz! Ama merak etmeyin, onun hakkında bildiğimiz her şeyi şimdi sizinle de paylaşıyoruz!

Mavi 2016 İlkbahar-Yaz çekimlerinden

Platin saçları, büyüleyici mavi bakışları, 1.89'luk boyu ve Instagram’da 2 milyonu aşkın takipçisiyle, moda dünyasının en yeni fenomeni Lucky Blue. Hatta hayranlarının deyimiyle “Lucky B”. Sadece 17 yaşında olan Lucky, kadın modellerin egemenliğini ilan ettiği moda dünyasında, en popüler erkek model olarak zirveye oynuyor!

Her geçen gün daha da artan hayran sayısıyla sıradışı bir başarıya ulaşan Lucky’nin hikayesi Utah’da başladı. Queen Starlie, Daisy Clementine ve Pyper America isimli kardeşlerin en küçüğü olan Lucky, ilk kez 10 yaşındayken dikkatleri çekti. Ablası Daisy’nin Utah’da yerel bir ajans tarafından keşfedilip Los Angeles’a gönderilmesiyle başlayan hikayede, iki sene sonra kardeşlerin hepsi Next Models’la anlaşma imzaladı ve aynı yıl, birlikte kurdukları müzik grubu The Atomics olarak Vogue Hommes için Hedi Slimane’ın objektifinin karşısına geçtiler. Vogue çekiminde 12 yaşında olan Lucky, birkaç yıl sonra menajerinin önerisiyle saçlarını platin rengine boyadı ve bu değişim onun hayatını değiştirdi!

Soldan sağa: Pyper America, Lucky Blue Smith, Queen Starlie, Daisy Clementine (Wonderland Magazine Mayıs 2015 sayısından)

Bir anda şansı açılan Lucky, 2015’in Ocak ayında ilk moda haftası heyecanını yaşayarak; Bottega Veneta, Jeremy Scott, Tom Ford, Dunhill, Etro ve Fendi gibi markaların podyumlarında yürüdü. O dönemde Business of Fashion’ın da dikkatini çeken, yeni sosyal medya fenomeni olarak uzun bir yazıya konu olan Lucky, ayrıca ilk sezonunda ünlü editör Tim Blanks tarafından da “izlenmesi gereken” modeller arasında gösterildi. İlk sezonunda sadece moda basınının değil, Instagram’da gençlerin de dikkatini çeken Lucky, büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Defile sonrası onunla bir selfie çekmek uğruna yarışan kızlar, Milano sokaklarını kilitledi.

 

I love you guys❤️

Lucky Blue / blusway (@luckybsmith) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

 

İlk defilesinin üzerinden sadece 4 ay geçtikten sonra Amerika’nın ünlü talk-show programı Ellen’a konuk olan Lucky, böylece moda dünyasındaki popülerliğini ana akıma taşımış oldu. Tom Ford, Phillip Plein, GAP, Tommy Hilfiger ve Calvin Klein reklamlarında yer alan Lucky, erkek model klasmanına farklı bir soluk getirirken, bu dünyanın ‘Justin Bieber’ı olarak gösteriliyor. Zira, gittiği her yerde coşkulu sevgi gösterileriyle karşılaşan ve en önemlisi tanınan bir erkek model görmek, çok da olağan bir durum değil.

 

Her gün ortalama 2000 yeni kişinin takip ettiği Lucky, birçok ünlü ismi geçerek Instagram’da en çok takip edilen erkek model oldu. Bununla da kalmadı, Models.com’un her yıl geleneksel olarak “Yılın Enleri”ni seçtiği en prestijli listede Lucky Blue Smith, hem sektörün hem de hayranların oylarıyla “2015 Yılının Erkek Modeli” seçildi! Bu aralar The Atomics’le ilk albümünü hazırlarken, aynı zamanda kendisi için yazılan “Love Everlasting” filmiyle de oyunculuğa göz kırpıyor.

Peki Mavi ve Lucky Blue Smith nasıl bir araya geldi? Her zaman en başarılı ve en beğenilen modellerle çalışan Mavi, bu yıl 25. yıl kutlamaları kapsamında yeni jenerasyonun idollerini #denimgeneration konseptiyle bir araya getirmeyi planladı. İlkbahar-Yaz global moda çekimleri için dört ismin adı geçti; Francisco Lachowski, Frida Gustavsson, Lucky Blue Smith ve onun gibi model olan kardeşi Daisy Clementine. Dünyaca ünlü moda fotoğrafçısı Benny Horne’un İstanbul’da fotoğrafladığı ekip, Mavi’nin Akdenizli, arkadaş canlısı ve sıcak kimliğiyle mükemmel uyum sağladı!

Mavi 2016 İlkbahar-Yaz çekimlerinden birkaç fotoğrafla sizi baş başa bırakıyoruz :)