Netflix sonunda Türkiye'de! "Netflix and chill"i Türkçe'mize nasıl uyarlarız bilemiyoruz ama artık telefonun, tabletin ya da televizyonun başında o diziden bu filme atlayacağımız kesin.
 
Öncelikle, konuyla ilgisi olmayanlara ufak bir bilgi... Netflix, aylık bir ücret karşılığında dizi ve filmleri internet üzerinden kesintisiz, reklamsız, yüksek ses ve görüntü kalitesiyle, yasal olarak izlemenize yarayan bir platform. "İstediğim her diziyi/filmi bulabilir miyim?" sorusunun cevabı "Hayır" ama şöyle: Netflix'in kataloğunda yer alan dizi/filmler belirli aralıklarla değişiyor. Mesela şu an yayında olan Catch Me If You Can'i, gelecek ay göremeyebilirsiniz ama yerine yeni eklenen filmler olacak. Yani Netflix'in güncellenen bir içeriği var ve böylece her zaman izleyecek farklı bir şeyler bulabiliyorsunuz. Bu arada Netflix Türkiye'ye yeni giriş yaptığı için içeriği şu an Amerika'dakinden farklı. Bu da lisans anlaşmalarından ve hukuksal bazı işlemlerden dolayı olabilir...
 
Netflix'i etkin ve verimli bir şekilde kullanmak için, birkaç ipucu... Üyeliğinizi oluşturduktan sonra, daha önce izlemiş olduğunuz film/dizileri oylayın. Böylece Netflix daha uygun önerilerle karşınıza çıkacaktır. İzleme listesi oluşturmak da, "Ben bir şey izleyecektim ama adını unuttum" düşüncesinden sizi kurtaracaktır.
 
Şu an içerik sınırlı gibi görünse de, aslında izleyecek çok şey var! Özellikle soğuk havalarda, evden çıkmak istemediğimiz zamanlarda kurtarıcımız olacak, bizi ekrana bağlayacak dizi ve filmleri listeledik.
 
Netflix spesiyalleri
Netflix yapımı olan ve sadece burada yayınlanan diziler gerçekten izlemeye değer. İlk sezonuyla büyük başarıyla ulaşan, Pablo Escobar’ın hayatını konu alan Narcos; BBC’de aynı isimle yayınlanan dizinin uyarlaması olan, başrollerinde Kevin Spacey ve Robin Wright’ı gördüğümüz House of Cards; Aziz Ansari’nin Alan Yang’la birlikte yazdığı ve başrolünde yer aldığı, günümüz ilişkilerinden aile bağlarına, aklınıza gelebilecek birçok konuyu komik ve sıcak bir dille anlatan Master of None’ı kaçırmayın.
 
 
Narcos
 
House of Cards
 
Master of None
 
Klasikler
Henüz izlemeye fırsat bulamadığınız ya da bir kez daha izlemek istediğiniz kült filmler...
 
Forrest Gump
 
American Beauty
 
The Godfather 
 
2001: A Space Odyssey
 
Ryan Gosling'i özleyenlere
Kanadalı aktör uzun zamandır yeni bir filmle karşımıza çıkmadı ama bu filmlerle onu tekrar hatırlayabilirsiniz.
 

Gangster Squad
 
Fracture
 
Crazy, Stupid, Love
 
The Notebook
 
Bağımsızlar
Netflix’in en güzel tarafı, film festivalleri haricinde pek denk gelemeyeceğiniz bağımsız filmleri de bulabilmeniz.
 
In Your Eyes
 
Beasts of No Nation
 
In Your Eyes
 
 
Farklı dünyalar
İlham veren insanların hayatlarını daha derinden görmeye ne dersiniz? 93 yaşındaki moda ikonu İris Apfel’in kıyafet seçimleri, modellere verdiği öğütler ve daha fazlasıyla “Iris”, Nina Simone’un daha önce hiç duyulmayan kayıtları ve görüntülerinin, en güzel şarkılarının yer aldığı “What Happened Miss Simone?” ve rock ‘n’ roll efsanesi Keith Richards’ın çocukluktan bu yana yaşamı “Keith Richards: Under the Influence”da.
 
Iris
 
Keith Richards: Under The Influence
 
What Happened Miss Simone?
 
True Detective'i sevdin mi? Peki ya Jamie Dornan?
Belfast'ta geçen bu polisiye-gerilim dizisi 2 sezonuyla Netflix'te. Jamie Dornan ve Gillian Anderson'ın başrollerde olduğu dizinin 3. sezon çekimleri de bu hafta başlamış ve yıl sonuna kadar yayına girmesi bekleniyor. Yeni sezon gelmeden izleyin.
 
 The Fall
 
Biraz da yemek…
6 bölümüyle Netflix özel yapımı olan Chef’s Table, Massimo Bottura, Dan Barber, Francis Mallmann, Niki Nakayama, Ben Shewry ve Magnus Nilsson gibi dünyaca ünlü şeflerin dünyasına konuk oluyor. 
 
Chef's Table
 
Farklı önerileriniz var mı? Yorumlarınızı bekliyoruz!