Moda fotoğrafçısı ve video sanatçısı Emircan Soksan, ilovemavi takipçileri için Paris Moda Haftası'nı yerinde gözlemliyor. Onun anlatımı ve fotoğraflarıyla, ikinci günün detayları aşağıda. 

Dört büyük moda haftasının son ayağı Paris Moda Haftası 1 Mart’ta başladı. İkinci gününde dahil olduğum maratonda, bir hafta boyunca bizi oldukça stil sahibi ve koşturmalı günler bekliyor. Moda haftasının ikinci günü benim için Maison Margiela defilesiyle başladı. Margiela her sene olduğu gibi bu sene de Grand Palais’de gerçekleşti. Sokak stili fotoğrafı çekmek için en güzel lokasyonlardan biri Grand Palais. Sokak stili ikonlarının da gelmesiyle, fark ediyorum ki moda ne kadar değişse de denim bir şekilde başka bir forma girip insanların vazgeçilmezi oluyor.

 

Bu sezon alıştığımız skinny jean, yerini daha geniş, rahat pantolonlara bırakmış. Bence pek de iyi olmuş. Moda bir oyun alanı ise, insan formunu da değiştirecek ve özgüvenli kesimler de oyunun bir parçası olmalı. Bir diğer trend ise kesik paçalar ve altına giyilen topuklular. Eh bir de mükemmel kesim jean'i bulduysanız, biz sokak stili fotoğrafçılarının hedefine kolaylıkla giriyorsunuz. Denim ceketler ise aşırı rüzgarlı, hatta karlı Paris havasının kurtarıcılarından biri oldu. Denim ceket giyip de havalı gözükmemek zor olsa gerek. Grand Palais’de başlayıp benim için Palais de Tokyo’da Rochas defilesi ile sonlanan Paris Moda Haftası’nın ikinci günü böyle geçti. Yarını iple çekiyorum!