Moda fotoğrafçısı ve video sanatçısı Emircan Soksan, ilovemavi takipçileri için Paris Moda Haftası'nı yerinde gözlemliyor. Onun anlatımı ve fotoğraflarıyla, üçüncü günün detayları aşağıda. 

Paris Moda Haftası’nın en zorlayıcı yanı kesinlikle sabah erkenden başlayan önemli defileler. Sanılanın aksine Moda Haftası bir eğlence değil, çok disiplinli bir zaman. Herkes durmaksızın koşturuyor. Ben de sabah 8’de Le Marais’de hızlı bir kahvaltı yaptıktan sonra hemen Grand Palais’ye vardım. Bugün sabahtan öğleye kadar aralıksız önemli defileler var; Chloé, ardından Jardin Des Tuileries’de Carven, Palais de Tokyo’da Ann Demeulemeester ve bambaşka bir lokasyonda Balmain.

Bu koşturmacalı günde yine denim giyen insanları yakalamak için iş başındayım. Fark ettim ki denim tam bir kilit nokta. İstersen çok feminen ve zarif bir hava yakalıyorsun veya tamamen asi, punk bir hava. Bugün iki jean ceketin nasıl farklı giyinildiğiyle bunu çok iyi anladım. Birisi yırtık jean ceketle çok daha asi iken, diğeri düz yıkamalı jean ceket içine giydiği çizgili ipek bir gömlekle çok daha farklı bir havaya bürünmüştü.

Denim avına çıkınca hayranı olduğun stil ikonlarını denim’leri içinde görmek pek harika oluyor. Bugün Balmain defilesinden önce yakalıdığım Yoyo Kulala denim on denim stilinin tam olarak hakkını vermişti. Kristina Bazan ise her zamanki feminen stilini camel renkle birleştirdiği jean’iyle tamamlamış. Pek de güzel olmuş. Diğer sevdiğim bir isim Tiany Kiriloff ise hamilelik sonrası harika bir şekilde alanlara dönmüş. Paco Rabanne defilesi öncesi onu da Palais de Tokyo’da düz kesim jean’i ile yakaladım. Şimdi dördüncü gün için biraz enerji toplama zamanı. Yarın beni yine Paris’te moda dolu bir gün bekliyor.