Moda fotoğrafçısı ve video sanatçısı Emircan Soksan, ilovemavi takipçileri için Paris Moda Haftası'nı yerinde gözlemliyor. Onun anlatımı ve fotoğraflarıyla, beşinci günün detayları aşağıda. 

Paris Moda Haftası’nın tam ortasına geldik. Artık herkes aşırı tempodan yorulsa da sabah erkenden Junya Watanabe defilesi olunca herkes alana geldi. Günün devamı benim için Grand Palais’deki Mugler şovu ve ardından her sezon kendine yeni bir lokasyon belirleyen Acne Studios ile devam etti. Bu sefer Acne Studios, tıpkı Balmain gibi şovunu Paris’te Arc de Triomphe’a çok yakında bulunan Hotel Potocki’de yapmayı tercih etmiş. Ben de biraz erkenden alana varıp, henüz tüm davetliler doluşmadan köşedeki Brasserie Balzac’ta biraz mola verip tekrar sokak stili avına devam ettim.

Bugün en çok dikkatimi çeken, bir jean’in paçalarını farklı şekillerde kısaltarak, bir tarzın nasıl kişiselleştirilebileceğiydi. Acne Studios defilesi öncesi gördüğüm tek ama uzun bir şekilde katlamayla giyilmiş bir jean, karakterin stilini hem güçlü hem de zarif bir hale getirmiş. Diğer yandan kısa paçalı jean’le kombinlenmiş ayak bileklerini açıkta bırakan düz ayakkabılar ise en çok karşılaştığım stil oyunuydu.