Moda fotoğrafçısı ve video sanatçısı Emircan Soksan, ilovemavi takipçileri için Paris Moda Haftası'nı yerinde gözlemliyor. Onun anlatımı ve fotoğraflarıyla, dördüncü günün detayları aşağıda. 

Paris Moda Haftası’nın dördüncü günü, aşırı yağmurlu bir sabahla Loewe defilesi ile başladı. Daha sonra nehrin diğer tarafında, bir güzel sanatlar okulu binasında Chalayan defilesi ile devam etti. Hava biraz daha iyi olmaya başlayınca sokaklarda fotoğraf çekmek de bir hayli kolaylaştı. Ardından havanın güzelliğini fırsat bilip Issey Miyake defilesi için Jardin des Tuileries'e yürüyerek ulaştım.

Günün en önemli hadisesi, Dior defilesiydi. Onun öncesinde Palais Royal çevresindeki Claus’ta bir şeyler yiyip, meşhur Palais du Louvre’daki Cour Carrée’ye ulaştım. Dior her sene defilesini bu alanda kurduğu inanılmaz bir sette gerçekleştiriyor. Geçen sezon çiçeklerle kaplı bir dağ seti yaratan marka, bu sefer de dış kaplaması tamamen aynadan oluşan bir küpü Cour Carrée’nin ortasına yerleştirmişti. İnanılmaz bir görüntü tabii.

Sokaklarda ise defilelerin yoğunluğuyla doğru orantılı olarak oldukça hareket vardı. Daha gündelik stillerden, haute couture’a kadar geniş bir yelpaze hakimdi. Bugün dikkatimi en çok çeken stil ikonu Irene Kim’in Issey Miyake defilesinde giydiği paçaları püsküllü jean’di. Daha sonra Dior defilesi’nde ise renkli püsküller objektifime takıldı. Yakında İstanbul sokaklarında da bu stilleri bol bol göreceğiz sanırım. Ama günün denim yıldızı giydiği kıyafetlerle adeta bir sanat yaratan Michelle Elie oldu. Elie, patchwork denimden oluşan bir elbiseyi renkli bir kazak üzerine giymişti. Bakalım beşinci günde kimler bize stilleriyle ilham verecek...