Moda fotoğrafçısı ve video sanatçısı Emircan Soksan, ilovemavi takipçileri için Paris Moda Haftası'nı yerinde gözlemliyor. Onun anlatımı ve fotoğraflarıyla, altıncı günün detayları aşağıda. 

Paris Moda Haftası’nın altıncı günü şehrin artık Paris diyemeyeceğimiz bir ucunda, bir TV binasındakı Balenciaga şovu ile başladı. Yine aynı bölgede yer alan Tennis Club de Paris’teki Céline şovu ile devam etti. Şehrin birbirinden farklı noktalarında olan defilelerin Paris’e farklı bir dinamik kazandırdığını tahmin edebilirsiniz. Bizim için zor olsa da, Paris için büyük bir artı.

Céline şovundan sonra, tekrar şehir merkezinde Lycee Carnot’da John Galliano şovu vardı. Bu üç büyük defilede objektifime çok değişik stiller takıldı. Bugün zamanında çok beğenmediğim yamalı, yırtık jean'lerin nasıl tekrar sahalara döndüğüne dikkat ettim. Paçalarda ve bacak boylarındaki derin yırtıklar, sökülmüş ip detayları jean’lerde tekrar ön plana çıkıyor. Sanırım benim de gözüm bu moda haftasında alışmaya başladı.

John Galliano defilesi öncesi karşılaştığım İtalyan blogger ve moda ikonu Eleonora Carisi, yamalı ve yırtık detaylı jean’i ile kombinlediği uzun ceketiyle bugün benim denim yıldızı listeme girdi. Bakalım sizin en çok beğendiğiniz stil hangisi olacak...